صفحه اصلی > رسانه > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


نسخه چاپي

نقد و بررسي اقدامات انجام شده در حوزه مسئوليت هاي اجتماعي

نقد و بررسي اقدامات انجام شده در حوزه مسئوليت هاي اجتماعي در شهرستان مهر با حضور موسوي فرماندار، دهقان معاون فرماندار، بابايي سرپرست شرکت پالايش گاز پارسيان و اعضاي کارگروه مسئوليتهاي اجتماعي پالايشگاه

اقدامات انجام شده در حوزه مسئوليت هاي اجتماعي در شهرستان مهر با حضور موسوي فرماندار، دهقان معاون فرماندار، بابايي سرپرست شرکت پالايش گاز پارسيان و اعضاي کارگروه مسئوليتهاي اجتماعي پالايشگاه مورد نقد و بررسي قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي شرکت پالايش گاز پارسيان، در اين جلسه دکتر رقيه خسروي مشاورشرکت ملي گاز ايران در اجراي پروژه سنجش تبعات در قالب مسئوليت هاي اجتماعي در مناطق محروم، ابتدا در خصوص توسعه پايدار و لزوم توسعه ي فعاليت ها در حوزه مسئوليت اجتماعي و توانمند سازي اجتماعي سخن گفت.

وي اجراي اين مهم را با برقراري ارتباط با ديگر سازمانهاي دولتي و غير دولتي که در جامعه فعاليت دارند را مورد تأکيد قرار داد و افزود : انجام نياز سنجي و دارايي سنجي در جوامع محلي، قبل از شروع برنامه ها و فعاليت هاي مرتبط با مسئوليت اجتماعي، و استفاده از پتانسيل جوامع محلي يک اصل بسيار ضروري است.

وي همچنين در خصوص لزوم داشتن چشم اندازي روشن و مشخص براي شرکت ها در خصوص فعاليت در حوزه مسئوليت هاي اجتماعي مطالبي را عنوان نمود.

در ادامه جلسه مهندس بابايي سرپرست شرکت پالايش گاز پارسيان به ايراد سخراني پرداخت و گفت: در خصوص بحث مسئوليت هاي اجتماعي و زيست محيطي، احصاء نيازهاي واقعي مبتني بر توانمند سازي بسيار کليدي و حياتي است.

 ما همواره با دو وجه خواسته و نياز مواجه هستيم و بايستي به اتفاق مجموعه ارگان هاي دولتي کمک کنيم تا به سمت شناسايي نيازها حرکت کنيم، نيازهايي که اگر به درستي پاسخ داده شود منجر به توانمند سازي مي گردد. ما به توانمند سازي اعتقاد داريم و در بخش صنعتي تلاش داريم تا يک مرکز رشد در شرکت ايجاد کنيم و اين مهم را مد نظر داشته باشيم که توسعه اشتغال بايستي مبتني بر صنايع و مراکز اقتصادي در منطقه باشد.

با توجه به سرفصل هاي خوبي که در ضوابط قانوني نظامنامه مسئوليت هاي اجتماعي تعريف شده است در بحث هاي آموزشي پيش قدم خواهيم بود و اين مهم به شکل گيري بازار کار در آينده بسيار کمک مي کند.

وي در ادامه گفت: رويکرد مجموعه ما در کنار همه فعاليت هاي که تاکنون انجام شده، ادامه موضوع با انسجام و ايجاد ارتباط مستمر با جامعه محلي و همراه با ساختار فرايندي و سيستمي خواهد بود.

سپس موسوي فرماندار شهرستان مهر سخن را با ياد و خاطره شهدا وگراميداشت سالگرد شهادت سردار سليماني آغاز کرد و ضمن تبريک انتصاب مهندس بابايي و اظهار خوشحالي از حضور ايشان در يک مرکز بزرگ اقتصادي کشور، اظهار داشت: بسيار خوشحالم از اينکه در راستاي تعهد ما در حوزه مسئوليت هاي اجتماعي امروز شاهد يک جلسه علمي هستيم. من به جناب آقاي بابايي تبريک ميگويم که آغار فعاليت خودشان را با اين موضوع مهم شروع کردند و اين را به فال نيک ميگيرم . هدف مهم مسئوليتهاي اجتماعي رسيدن به رضايتمندي مردم است و بايد کاري کنيم تاجامعه با ماهمراه باشد. توسعه پايدار در گذشته وجود نداشت، الان اين مبحث روز دنياست. درکنار شما مجموعه استحصال اتان، پالايشگاه بنزين و ساير کارخانجات در شهرک صنعتي را نيز بايستي درگير اين موضوع مهم کنيم.

اگر در حوزه مسوليت هاي اجتماعي يک مسير علمي  طراحي شود تداوم انجام يک پروژه مسوليتهاي اجتماعي منحصر به شخص نخواهد بود و اين مهم بر اساس برنامه ريزي اصولي و علمي که انجام شده به سر انجام خواهد رسيد. 

امروزه اشتغال لازمه زندگي ما شده و در اين حوزه مشکل داريم و بايستي کار آفريني کنيم، اگر شرکتهاي دانش بنيان را تقويت کنيم قطعا مشکل اشتغال نيز حل خواهد شد. به اميد روزي که بتوانيم از طريق تاسيس شرکت هاي دانش بنيان  و در راستاي توسعه پايدار گام برداريم.

در ادامه دهقان معاون برنامه ريزي فرمانداري مهر گفت: توجه به مسئوليت اجتماعي در کنار فعاليت هاي صنعت نفت و گاز بويژه در مناطق محروم و کمتر توسعه يافته نيازمند يک نگرش و رويکرد اجتماعي خاص مي باشد که خوشبختانه در ابتداي فعاليت آقاي مهندس بابايي در دستور کار قرار گرفته و اين برنامه ريزي نشان از نگاه مثبت ايشان در اهميت دادن به مسائل اجتماعي است.

دهقان نياز سنجي و اولويت بندي در اجراي پروژه هاي مسئوليت اجتماعي را امري بسيار مهم برشمرد و گفت: تا امروز اتفاق خوبي در سطح شهرستان توسط وزارت نفت رقم خورده اما به دليل پراکندگي و عدم اولويت بندي و نياز سنجي، مردم شهرستان از اين اقدامات بعضاً بي اطلاع هستند. لذا انتظارست با مديريت جديد اين پالايشگاه و با هماهنگي فرمانداري شهرستان سعي کنيم در يک برنامه ريزي مدون نيازهاي اساسي شناسايي و با کمک يکديگر در جهت رفع آنها اقدام نماييم.

  • تاریخ درج خبر :
  • چهارشنبه ١٧ دی ١٣٩٩ - ٠٩:٢٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 100