صفحه اصلی > رسانه > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

بازدید مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس از شرکت پالایش گاز پارسیان

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس از پالایشگاه پارسیان بازدید کرد.

دکتر ظهرابی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس و هیات همراه از شرکت پالایش گاز پارسیان بازدید و در جلسه ای که با حضور ابدالی دهدزی مدیر عامل ،  مدیران و مسئولین پالایشگاه برگزار شد حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی در ابتدای جلسه ابدالی دهدزی ضمن عرض خوش آمد به ارائه گزارشی از اقدامات انجام گرفته در پالایشگاه پرداخت و گفت:

يکي از مهمترين دغدغه هاي امروزي ما بحث محيط زيست مي باشد، بطوري که حتي رفتارهاي ما هم بر اساس الگوههاي زيست محيطي شکل گرفته است. همکاران ما در واحد HSE با تشکيلات فراگيري که دارند در بحث مسئوليت هاي اجتماعي فعاليت هاي عمده اي انجام داده اند که جاي تقدير و تشکر دارد. در بخش بهداشت همزمان با اپيدمي کرونا تلاشها و اقدامات موثري توسط همکاران ما در واحد HSE در رابطه با سلامت کارکنان و جوامع محلي صورت گرفت در بخش آتش نشاني و ايمني به دفعات متعدد از نيروها و امکانات پالايشگاه در اطفاء حريق جوامع محلي استفاده گرديده است و در حوزه محيط زيست در بحث کاهش فلرينگ پروژه هاي متعددي تعريف شده و در حال انجام مي باشد.

ابدالي دهدزي در ادامه گفت: چند پروژه پژوهشي که با محيط زيست ارتباط مستقيم دارد در حال انجام مي باشد.

همکاري با دانشگاه صنعتي شيراز، پژوهشگاه صنعت نفت تهران و دانشگاه ايلام نشان دهنده عزم راسخ ما براي رسيدن به محيطي عاري از آلودگي هست و پروژه احداث کمربند سبز از شهر مهر تا پالايشگاه، يکي ديگر از فعاليت هاي شرکت پالايش گاز پارسيان بوده که در راستاي مسئوليت ها ي اجتماعي و حفظ محيط زيست انجام خواهد شد.

مدير عامل شرکت پالايش گاز پارسيان افزود: موارد زير از جمله کارهاي ارزشمندي است که در پالايشگاه گاز پارسيان انجام گرفته است:

- خاموش کردن مشعل زميني و تفکيک ميعانات گازي و کاهش انتشار آلاينده هاي زيست محيطي و صرفه جويي در مصرف آب، سوخت و برداشت ميعانات گازي.

- جمع آوري، انتقال و امحاء لجن هاي هيدروکربني توسط شرکت هاي معتمد محيط زيست.

- مديريت صد درصد پساب بهداشتي در پالايشگاه گاز پارسيان از طريق احداث تصفيه هاي بهداشتي مطابق با استاندارهاي بين المللي و استفاده از خروجي آن در آبياري فضاي سبز.

- استفاده از پنل هاي خورشيدي مانند نصب آبگرم کن هاي خورشيدي.

- بهره برداري از پروژه تفکيک گر سه فازي در راستاي کاهش آلودگي در پالايشگاه گاز پارسيان و همچنين راه اندازي کمپرسورهاي اورهد واحد 500 با هدف کاهش ميزان گازهاي ارسالي به مشعل و کاهش آلودگي هوا از مهم ترين موارد در راستاي حفظ محيط زيست مي باشد که در پالايشگاه انجام شده است.

در پايان اين نشست با حضور مسئولين و کارشناسان پالايشگاه گاز پارسيان، گزارش اقدامات توسط خانم مهندس همتي مسئول محيط زيست پالايشگاه ارائه گرديد و پس از آن دکتر ظهرابي مدير کل حفاظت محيط زيست استان فارس، ضمن تشکر از فعاليت هاي ارزشمند شرکت پالايش گاز پارسيان در راستاي حفظ محيط زيست بطوري که توانسته است تا کنون طي سال هاي گذشته موفق به کسب لوح زرين و لوح افتخار بعنوان صنعت سبز گردد، اظهار داشت تلاش هاي شايسته شما و همکارانتان که در زمينه محيط زيست انجام داده اند به نسبت ساير پالايشگاههايي که بازديد نمودم بسيار خوب و ارزشمند مي باشد و بايستي در تداوم اين فعاليت هايي خوب و تأثير گذار بکوشيم.

در پايان اين ديدار دکتر ظهرابي و هيأت همراه به اتفاق مديران و روساي پالايشگاه از سايت و تأسيسات خاص از جمله تصفيه خانه، پساب صنعتي، خوضچه ها و اتاق کنترل شرکت پالايش گاز پارسيان بازديد بعمل آوردند.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • پنج شنبه ٢٧ آذر ١٣٩٩ - ١٠:١٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 209